آموزش تحلیل محتوا

این آموزش توسط سایت کافه پروژه برای ارتقای سطح علمی دانشجویان و علاقه مندان به  تحقیقات کیفی تنظیم شده و هدفش آشنایی با  نحوه کدگذاری در  این  تحقیق و نحوه انجام این تحقیقات  و کمک به دانشجویان و پژوهشگران برای حل مسائل تحقیقی با استفاده از این تحقیق است  لذا به جهت گستردگی مطالب  در چندین قسمت درحال برگذاری هست.و در هر قسمت بطور جداگانه آموزش های لازم داده خواهد شد

آموزش تحلیل محتوا

در ادامه قصد داریم آموزش تحلیل محتوا و انجام پروژه های کیفی را به شما ارائه دهیم.لطفا تا پایان با ما همراه باشید و آموزش های ما را دنبال نمایید.

تحلیل محتوا

چکیده

تحلیل محتوا یک وسیله  تحقیقی است که برای مشخص کردن وجود کلمات،مضمون ها یا مفاهیم ویژه  در بعضی عبارات کیفی داده شده استفاده می‌شود. با استفاده از تحلیل محتوا،پژوهشگران  می توانند حضور، معانی و روابط بین این  کلمات،مضمون ها یا مفاهیم ویژه ای را بصورت کمی در آورند و تحلیل کنند. به عنوان مثال، پژوهشگران می توانند زبان مورد استفاده در یک نوشته خبری را برای پیدا کردن  سوگیری یا جانبداری تحلیل کنند. سپس پژوهشگران می‌توانند دررابطه با پیام‌های درون متون، نویسنده (نویسندگان)، مخاطبان و حتی فرهنگ و زمان  در رابطه با آن متن یا عبارت نتیجه گیری کنند.

توصیف

منابع اطلاعات می‌تواند از مصاحبه‌ها، پرسش‌های باز، یادداشت‌ برداری ها از  تحقیق میدانی، گفتگوها یا به معنای واقعی کلمه هر نوع زبان ارتباطی  مثل  کتاب‌ها، نوشته های تاریخی سخنرانی‌ها، رسانه‌ها، باشد. و از طریق یک  مطالعه واحد می توان اشکال مختلف متن را در ارزیابی خود تحلیل کرد. برای تجزیه و تحلیل یک عبارت  با استفاده از تحلیل محتوا، آن عبارت  باید کدگذاری شود، یا  آن  متن یا عبارت به دسته‌هایی برای آسان کردن  تجزیه و تحلیل تقسیم شود. هنگامی که متن در دسته‌هایی  کد کدگذاری می‌شود، کدها می‌توانند بیشتر به «دسته‌های کد» تقسیم بندی شوند تا اطلاعات بیشتر خلاصه شوند.

نکته: یک دیگر از خدماتی که توسط سایت کافه پروژه ارائه می شود کار ریوایز مقاله است. جهت انجام پروژه ریوایز مقاله خود نیازمند آموزش کافه پروژه از ابتدا ملاحظه نمایید جهت مشاهده و آموزش های مرتبط با این پروژه  لازم است کلمه آموزش پروژه ریوایز مقاله را در بخش جستجو وارد نمایید و اینتر بزنید.سایت کافه پروژه برای انجام پروژه های دانشجویی و دادن مشاوره به دانشجویان نیز مجریان توانمندی را داراست که میتوانید برای انجام پروژه های خود از آنها کمک بگیرید.

تعاریف تحلیل محتوا

تعریف اول : «هر روشی برای نتیجه گیری از طریق شناسایی منظم و عینی خاصیت های ویژه  پیام‌ها».

تعریف دوم: روشی تفسیری و طبیعت گرایانه. ماهیت آن هم مشاهده و توصیف کردن است  و کمتر بر عناصر تجربی که معمولاً با تحقیقات علمی در ارتباط  هستند (قابلیت اطمینان ، اعتبار و تعمیم‌پذیری) وابسته است

تعریف سوم : یک روش  تحقیق برای توصیف قابل مشاهده، منظم و کمی محتوای قابل مشاهده ارتباطات.)

نکته : سایت فریلنسینگ کافه پروژه یکی از بزرگترین سایتهای انجام پروژه های تحلیل آماری در ایران است که از وجود صدها فریلنسر متخصص کارهای آماری بهره می برد.جهت انجام پروژه ثبت نام نمایید و پروژه خود را ایجاد کنید

کاربردهای تحلیل محتوا

به دنبال شناسایی اهداف  و تمرکز بر مراحل  ارتباطی یک فرد، گروه یا موسسه است

عکس العمل های  نگرشی و رفتاری به ارتباطات  را توصیف می کند

وضعیت روانی یا عاطفی افراد یا گروه ها را مشخص می کند

تفاوت های بین المللی در محتوای ارتباطات را مشخص می سازد

الگوها را در محتوای ارتباطات مشخص می سازد

قبل از بکارگیری تحلیل محتوا از طریق  پیش ازمون سبب بهبود نظر سنجی می شود

مصاحبه های گروه متمرکز و سوالات باز را برای  کامل کردن  داده های کمی  را باید بتوانید تجزیه و تحلیل کنید

پیشنهاد لینک : اگر دنبال کارهای تحقیقاتی در این حوزه هستید و کار نرم افزاری به کارتان نمی آید میتوانید به صفحه انجام تحقیق سایت کافه پروژه مراجعه نمایید

در ادامه قصد داریم آموزش  تحلیل محتوا و انجام پروژه  های کیفی  را به شما ارائه دهیم.لطفا تا پایان با ما همراه باشید و آموزش های ما را دنبال نمایید.

نحوه سفارش پروژه در سایت کافه پروژه :

اگر پروژه ای دارید که میخواهید آن را برون سپاری کنید کافی است در سایت کافه پروژه ثبت نام کنید و پروژه خود را ثبت نمایید.پروژه شما هر چه که باشد حتما مجری برای آن وجود دارد.جهت ثبت نام و ثبت سفارش پروژه خود برروی دکمه زیر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *