پنجره Array EditorدرMatlab


پنجره Array Editor در Matlab

در آموزش های گذشته سعی نمودیم تمامی نوار ابزار های متلب و نیز محیط متلب را توضیح دهیم.در این آموزش سعی نموده ایم که پنجره Array Editor در Matlab توضیح دهیم.

Array Editor

می‌خواهیم پنجره Array Editor را طوری تنظیم کنیم که مقادیر هر دو متغیر قابل مشاهده باشد. روی سربرگ View کلیک کنید.‌
در قسمت مشخص شده یکسری کلید مشاهده می‌کنید که به کمک آنها می‌توانید نحوه نمایش آرایه را تنظیم کنید. با توجه به شکل هر دکمه مدل مورد نظر خود را می‌توانید انتخاب کنید . برای مثال برای نمایش اطلاعات دو آرایه در دو پنجره به صورت کنار هم، روی دکمه Right / Left کلیک کنید.‌

متلب Matlab

روی دکمه Close این پنجره کلیک کنید.

متلب Matlab

در ادامه می‌خواهیم ترانهاده ماتریس A را به دست آوریم. برای اینکار دستور A’ را وارد می‌کنیم. دکمه Enter صفحه کلید را فشار دهید.

متلب Matlab

مشاهده می‌کنید که جواب دستور وارد شده در یک ماتریس به نام ans ذخیره شده است. در قسمت Workspace نیز مشاهده می‌کنید که یک ماتریس به نام ans و با سایز ۳ x 3 تعریف شده است. در ادامه می‌خواهیم عناصر قطر اصلی ماتریس A را پیدا کنیم برای این کار دستور diag(A) را وارد می‌کنیم.
دکمه Enter صفحه کلید را فشار دهید.

متلب Matlab

اکنون عناصر اصلی قطر ماتریس A را مشاهده می‌کنید. جواب این دستور نیز در یک آرایه به نام ans ذخیره شده است. در قسمت Workspace مشخص است که ans یک ماتریس با سایز ۳ x 1 است. برای محاسبه مجموع عناصر قطر اصلی ماتریس A از دستور sum(diag(A)) استفاده می‌کنیم. در ادامه این دستور را وارد می‌کنیم. دکمه Enter صفحه کلید را فشار دهید، تا نتیجه را مشاهده کنید.

متلب Matlab

در Matlab این قابلیت وجود دارد که با فشار دادن دکمه حرکت مکان‌نما به سمت بالا دستور قبلی دوباره تایپ شود. دکمه حرکت مکان‌نما به سمت بالا را فشار دهید.‌‌ دکمه Enter صفحه کلید را فشار دهید، تا نتیجه را مشاهده کنید.

متلب Matlab

مشاهده می‌کنید که مجموع عناصر قطر اصلی نمایش داده شده است و جواب نیز در ماتریس ans ذخیره شده است.

از شما دوستان عزیز که این مطلب آموزشی را دنبال نموده اید تشکر می کنیم و شما را دعوت میکنیم که برای فراگیری نرم افزار متلب مطالب ما را دنبال کنید.این مطالب برای افزایش دانش شما در سایت قرار داده شده و کمک زیادی در یادگیری شما در انجام پروژه متلب خواهد نمود.

فریلنسر هستم و مهارت انجام پروژه ای را دارم!

اگر شما فریلنسر هستید و توانایی انجام پروژه ای را در یک رشته یا حوزه ای خاص دارید برای فعالیت در سایت کافه پروژه و کسب درآمد می توانید در سایت ثبت نام کنید و پروژه هایی با مهارت انتخاب خود را مشاهده کنید.جهت ثبت نام و ثبت رزومه خود در سایت از طریق دکمه پایین صفحه در سایت عضو شوید:

نحوه سفارش پروژه در سایت کافه پروژه :

اگر پروژه ای دارید که میخواهید آن را برون سپاری کنید کافی است در سایت کافه پروژه ثبت نام کنید و پروژه خود را ثبت نمایید.پروژه شما هر چه که باشد حتما مجری برای آن وجود دارد.جهت ثبت نام و ثبت سفارش پروژه خود برروی دکمه زیر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل

[email protected]

شماره تماس

021-55414864

آدرس

تهران ، ستارخان ، خیابان صفایی ، کوچه نیلوفر ، پلاک 14

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید