محیط کار نرم افزار متلب Workspace Matlab


محیط کار نرم افزار متلب Workspace

محیط کاری در matlab به همان شکلی که در آموزش نوار ابزار متلب توضیح دادیم، تغییر یافته است و تمامی پنجره‌ها به صورت برگه‌ای در دسترس می‌باشند. در ادامه می‌خواهیم نحوه قرارگیری پنجره‌ها به حالت اولیه باز گردد. روی دکمه باز شونده ENVIRONMENT کلیک کنید.روی دکمه باز شونده Layout کلیک کنید.

Layout

با استفاده از ماوس شما می‌توانید محل قرارگیری هر کدام از پنجره‌ها را تغییر داده و سپس با کلیک بر روی گزینه Save Layout آن حالت قرارگیری پنجره‌ها را ذخیره کنید. در اینجا ما یک بار این کار را انجام داده‌ایم و Layout یا حالت قرارگیری پنجره ها را با نام eniac ذخیره کرده‌ایم. برای آن که به حالت ذخیره شده برگردیم روی گزینه eniac کلیک کنید.

متلب Matlab

تنظیمات Matlab

مشاهده می‌کنید که محیط کاری به حالت اولیه خود تغییر یافته است. گزینه‌هایی که بررسی کردیم تنظیماتی بود که MATLAB از پیش برای شما طراحی کرده بود. شما نیز می‌توانید محیط کاری را نیز به دلخواه خود تغییر دهید به عنوان مثال در ادامه می‌خواهیم پنجره Command Window را از محیط کاری جدا کنیم. برای این کار ابتدا باید پنجره را انتخاب کنیم. روی این پنجره کلیک کنید تا انتخاب شود.

متلب Matlab

روی دکمه باز شونده مشخص شده با کادر قرمزکلیک کنید.
روی گزینه Undock کلیک کنید.

متلب Matlab

مشاهده می‌کنید که این پنجره از محیط کاری خارج شده و به صورت یک پنجره جدا می‌باشد که می‌توانید مانند سایر پنجره‌ها آن را تغییر اندازه دهید یا محل آن را تغییر دهید. برای برگرداندن این پنجره به محیط کاری دوباره روی دکمه باز شونده مشخص شده با کادر قرمزکلیک کنید. روی گزینه Dock کلیک کنید.

متلب Matlab

مشاهده می‌کنید که این پنجره دوباره به محیط کاری MATLAB متصل شده است.

پنجره Workspace

فرض کنید که می‌خواهیم پنجره Workspace بزرگتری داشته باشیم و نیازی به پنجره Command History نداریم. برای بستن پنجره Command History روی دکمه باز شونده مشخص شده کلیک کنید.

متلب Matlab

از لیست باز شده روی گزینه Close کلیک کنید.

متلب Matlab

برای این که دوباره بتوانید این پنجره را مشاهده کنید روی دکمه باز شونده ENVIRONMENT کلیک کنید.
روی دکمه باز شونده Layout کلیک کنید.
در منوی باز شده در قسمت مشخص شده با کادر قرمز پنج پنجره محیط کاری MATLAB را مشاهده می‌کنید در کنار برگه کاری که قابل رویت می‌باشد علامتی زده شده است که نشان‌دهنده قابل مشاهده بودن پنجره است. اکنون در کنار گزینه‌ Command History علامتی را مشاهده نمی‌کنید. بر روی منوی باز شونده مشخص شده کلیک کنید.تا این پنجره نیز قابل مشاهده باشد.
اکنون گزینه Closed که به معنی بسته بودن این پنجره است فعال است. روی گزینه Docked کلیک کنید.

 

متلب Matlab

در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی یک پنجره و نگه‌داشتن کلید چپ ماوس مکان و اندازه پنجره را تغییر دهید.
روی دکمه Close کلیک کنید تا از نرم‌افزار خارج شوید.
شما اکنون در پایان این بخش قرار دارید،

متلب Matlab

از شما دوستان عزیز که این مطلب آموزشی را دنبال نموده اید تشکر می کنیم و شما را دعوت میکنیم که برای فراگیری نرم افزار متلب مطالب ما را دنبال کنید.این مطالب برای افزایش دانش شما در سایت قرار داده شده و کمک زیادی در یادگیری شما در انجام پروژه متلب خواهد نمود.

فریلنسر هستم و مهارت انجام پروژه ای را دارم!

اگر شما فریلنسر هستید و توانایی انجام پروژه ای را در یک رشته یا حوزه ای خاص دارید برای فعالیت در سایت کافه پروژه و کسب درآمد می توانید در سایت ثبت نام کنید و پروژه هایی با مهارت انتخاب خود را مشاهده کنید.جهت ثبت نام و ثبت رزومه خود در سایت از طریق دکمه پایین صفحه در سایت عضو شوید:

نحوه سفارش پروژه در سایت کافه پروژه :

اگر پروژه ای دارید که میخواهید آن را برون سپاری کنید کافی است در سایت کافه پروژه ثبت نام کنید و پروژه خود را ثبت نمایید.پروژه شما هر چه که باشد حتما مجری برای آن وجود دارد.جهت ثبت نام و ثبت سفارش پروژه خود برروی دکمه زیر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل

[email protected]

شماره تماس

021-55414864

آدرس

تهران ، ستارخان ، خیابان صفایی ، کوچه نیلوفر ، پلاک 14

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید