حوزه كاري مهندس صنايع

مهندسی صنایع

حوزه کاری مهندس صنایع

حوزه کاری مهندس صنایع تلفیقی از مدیریت و مهندسی است. از مهم ترین زمینه های کاری که مهندس صنایع با آن درگیر است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدیریت تولید:

مهندسان تولید در راستای کسب مزی تهایی در رقابتهای جهانی از مهندسی  شیمی، مهندسی مکانیک و اقتصاد همراه با مهندسی صنایع بهره م یگیرند تا مسایل طراحی توسعه و اجرای عملیات سیست مهای تولیدی پیشرفته را به طور موثر حل کنند.

سیستم های تولیدی:

این زمینه بر روی طراحی وکنترل تولید، توزیع و سیستم های خدماتی تاکید دارد و شامل طراحی کارخانه، طراحی حمل و نقل، برنام هریزی تولید و کنترل موجودی می باشد.

مهندسی مالی:

مهندسی مالی برای کسانی که مایل به کار بانکداری، مدیریت مالی و امور مشاوه ای مالی هستند طراحی شده است. آموزش در این زمینه شامل فرایندهای احتمالی بهینه سازی،محاسبات و بازارهای مالی و کاربرد آنها می باشد.

مهندسی کیفیت:

به دلیل رقابت روز افزون بین المللی که توجه به بهبود کیفیت محصولات و خدمات را اجتناب ناپذیر ساخته است و به دلیل پیچیدگی روزافزون سیست مهای تولیدی و خدماتی کنونی، امروزه به مهندسانی نیاز است که بتوانند با مفاهیم و ابزارهای فنی و مدیریتی، سیستم های کیفیت را اجرا و هدایت کنند. گرایش مهندسی کیفیت در مهندسی صنایع تلاش درجهت تربیت چنین افرادی دارد. آموزش در این زمینه بر بهبود کیفیت استراتژی های کیفیت سازمانی و روش های آماری تاکید دارد.

مدیریت مهندسی:

در چند دهه اخیر این زمینه پیشرفت زیادی صورت گرفته است. دلیل این پیشرفت را در سه سطح می توان دید. در سطح ملی تلاش برای رهبری تکنولوژیکی که از کمبود مواد اولیه، بهره وری پایین و افزایش رقابت بین المللی ناشی می شود، توسعه تکنولوژ یهای جدید و مدیریت سیستم های تکنولوژی را ایجاب م یکند. در سطح صنعت مدیریت بدون مهندسی با مشکل روبرو شده است و نقش مهم مهار تهای مهندسی و اطلاعات در مدیریت سیستم های مهندسی مشهود است.

مهندسی سیستمهای اطلاعاتی:

این گرایش برای کسانی طراحی شده است که مایل به یادگیری مهارت های مهندسی و مدیریتی با تاکید بر سیستم های اطلاعاتی و محاسباتی هستند. علاقه مندان به این گرایش با توانای یهای نظیر برنام هنویسی کامپیوتر و مهارت های مربوط به سیستم های اطلاعاتی و آشنایی با نر مافزارهای متفاوت، قادرند سیست مهای اطلاعاتی را برای کنترل زنجیره عرضه تولید و تجارت طراحی کنند.

مدیریت پروژه (کنترل پروژه):

فرآیندی است در جهت حفظ مسیر پروژه برای دستیابی به یک تعادل اقتصادی موجه بین سه عامل هزینه، زمان و کیفیت در حین اجرای پروژه، که از ابزار و تکنیک های خاص خود در انجام این مهم کمک می گیرد. در واقع کنترل اجزای دقیق و کامل برنامه تدوین شده برای پروژه است، به طوری که هنگام خروج از برنامه بتوان با تشخیص علل و طرح اقتصادی ترین فعالیت ها، پروژه را به نزدی کترین حالت ممکن در مسیر اولیه و اصلی خود بازگرداند.

مهارت های مربوط به نرم افزارهای تخصصی مهندسی صنایع:

امروزه نر م افزارهای رایانه ای یکی از مهم ترین ابزارهای کمکی مهندس صنایع است که یاری گر او در رسیدن به اهدافش می باشد. اگر به بررسی اجمالی آگهی های استخدامی مهندس صنایع بپردازید، متوجه خواهید شد اکثر کارفرماها، شرکتها و سازمانها یکی از شرایط جذب مهندس صنایع را تسلط بر نرم افزارهای مربوط به حوزه مهندسی صنایع قرار داده اند.

بنابراین اگر می خواهید در شغل مهندسی صنایع موفق باشید، به راحتی و سریعا بتوانید شغل مناسب و پردرآمدی را در حوزه تخصصی خود یعنی مهندسی صنایع پیدا کنید و یا اگر شاغل در این حوزه هستید و می خواهید پله های ترقی را سریعتر طی کنید، مطمئن باشید یادگیری نرم افزارهای تخصصی مهندسی صنایع یکی از راه های اصلی و مطمئن برای شماست.

مهم ترین نرم افزارهای تخصصی و کاربردی مهندسی صنایع

حوزه کاری:

شبیه سازی

Arena,DYNAMO, SIMUL8

حوزه کاری:

تصمیم گیری

Expert Choice

حوزه کاری:

کنترل تولید و موجودی

OPT,MPPZI,Production,Managet,MRP

حوزه کاری:

مدیریت پایگاه داده ها

MS ACCESS

ORACLE

SQL/DS

حوزه کاری:

طرح ریزی واحدهای صنعتی

CRAFT,ALDEP,COMFAR,COFAD,CORELAP,Planet

حوزه کاری:

تحقیق در عملیات و بهینه سازی

GAMS,LINGO,LINDO

حوزه کاری:

برنامه ریزی و کنترل پروژه

MSP,Primavera

حوزه کاری:

طراحی و تحلیل سیستم

Power Designer,Erwin Stella,Vensim,System Analysis

حوزه کاری:

آمار و احتمال

Minitab,Statistica,SPSS,SAS

حوزه کاری:

برنامه نویسی و ریاضیات

MATLAB,Mathematica

از شما دوستان عزیز که این مطلب آموزشی را دنبال نموده اید تشکر می کنیم و شما را دعوت میکنیم که برای آشنایی با مهندسی صنایع و گرایش های آن مطالب ما را دنبال کنید.این مطالب برای افزایش دانش شما در سایت قرار داده شده و کمک زیادی در یادگیری شما در انجام پروژه مهندسی صنایع، انجام پروژه GAMS ، انجام پروژه MATLAB  خواهد نمود.

 

فریلنسر هستم و مهارت انجام پروژه ای را دارم!

اگر شما فریلنسر هستید و توانایی انجام پروژه ای را در یک رشته یا حوزه ای خاص دارید برای فعالیت در سایت کافه پروژه و کسب درآمد می توانید در سایت ثبت نام کنید و پروژه هایی با مهارت انتخاب خود را مشاهده کنید.جهت ثبت نام و ثبت رزومه خود در سایت از طریق دکمه پایین صفحه در سایت عضو شوید:

نحوه سفارش پروژه در سایت کافه پروژه :

اگر پروژه ای دارید که میخواهید آن را برون سپاری کنید کافی است در سایت کافه پروژه ثبت نام کنید و پروژه خود را ثبت نمایید.پروژه شما هر چه که باشد حتما مجری برای آن وجود دارد.جهت ثبت نام و ثبت سفارش پروژه خود برروی دکمه زیر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل

[email protected]

شماره تماس

021-55414864

آدرس

تهران ، تهرانسر ، بلوار یاس ، مسکن ویژه ، یاس 6 ، یاس 3 ، بلوک ad3  ، واحد 2

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید