مهندسی معماری

اتوکد سه بعدی

نحوه نمایش ابزارها در اتوکد برای کار بصورت سه بعدی به صورت زیر می باشد. توجه داشته باشید که تمامی این ابزارها قبلا” هم در اتوکد وجود داشتند ولی با این Workspace  دسترسی ساده تری به آنها خواهید داشت

معماری

با استفاده از گزینه Customize می‌توانید گزینه Workspaces را به پنل گوشه پایین سمت راست اضافه کنید. حال برای برگشت به حالت قبل روی گزینهWorkspaces  کلیک کنید. روی گزینه Drafting & Annotation کلیک کنید.

معماری

روی گزینه Workspaces کلیک کنید. از منوی باز شده روی گزینه Workspace Settings کلیک کنید.

معماری

حال از پنجره باز شده روی گزینه Automatically save workspace changes کلیک کنید.

معماری

با این کار هر بار که تغییری در قرارگیری ابزارها در ریبون بدهید به صورت خودکار ذخیره شده و پنجره Design feed به نمایش در نمی‌آید. روی دکمه OK کلیک کنید.

معماری

 

همانطور که می‌دانید برای استفاده از بعضی از ابزارها یا پنجره‌ها قسمتی از نام آنها یا نام مستعار آنها را وارد می‌کنیم. گاهی قصد دارید یکی از این نام‌های مستعار را تغییر دهید. برای اینکار، در ادامه عبارت aliasedit را تایپ می‌کنیم. دکمه Enter صفحه کلید را فشار دهید.

معماری

در این پنجره تمامی نامهای مستعار (Alias) ابزارها و پنجره‌ها قابل مشاهده می‌باشد. به عنوان مثال قصد داریم نام مستعار دستور Copy را تغییر دهیم. روی قسمت مشخص شده از نوار لغزان کلیک کنید.

معماری

مشاهده می‌کنید که نام مستعار دستورCopy، عبارت cp می‌باشد. حال روی نام مستعار گزینه Copy کلیک کنید.

معماری

روی دکمه Edit کلیک کنید.

معماری

می‌خواهیم نام مستعار را از CP به C تغییر دهیم. برای اینکار، یک بار دکمه back Space صفحه کلید را فشار دهید تا حرف P حذف شود.

معماری

روی دکمه OK کلیک کنید.

معماری

مشاهده می‌کنید که پیغامی به نمایش در آمده مبنی بر این که حرف C برای دستور Circle می‌باشد. با کلیک روی دکمه OK تعیین می‌کنید که می‌خواهید حرف C برای دستور Copy  قرار می‌گیرد. روی دکمه Yes کلیک کنید.

معماری

مشاهده می‌کنید که حرف C برای دستور Copy اعمال شده است. روی دکمه OK کلیک کنید.

معماری

می‌خواهیم نام مستعار دستور circle را تغییر دهیم. برای اینکار روی قسمت مشخص شده از نوار لغزان کلیک کنید.

معماری

روی نام مستعار دستور Circle کلیک کنید.

معماری

روی دکمه Edit کلیک کنید.

معماری

برای نام مستعار جدید حرف l را تایپ کنید.

معماری

روی دکمه OK کلیک کنید.

معماری

برای اینکه تغییرات انجام شود، روی دکمه Apply کلیک کنید.

معماری

روی دکمه Yes کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

معماری

روی دکمه OK کلیک کنید.

معماری

برای این که تغییرات به طور کامل روی برنامه اعمال شود، باید یک بار از برنامه خارج شده و سپس برنامه را دوباره اجرا کنیم. در ادامه این عمل را انجام می‌دهیم.

معماری

از شما دوستان عزیز که این مطلب آموزشی را دنبال نموده اید تشکر می کنیم و شما را دعوت میکنیم که برای آشنایی با نرم افزار اتوکد و مهندسی معماری و گرایش های آن مطالب ما را دنبال کنید.این مطالب برای افزایش دانش شما در سایت قرار داده شده و کمک زیادی در یادگیری شما در انجام پروژه معماری خواهد نمود.

فریلنسر هستم و مهارت انجام پروژه ای را دارم!

اگر شما فریلنسر هستید و توانایی انجام پروژه ای را در یک رشته یا حوزه ای خاص دارید برای فعالیت در سایت کافه پروژه و کسب درآمد می توانید در سایت ثبت نام کنید و پروژه هایی با مهارت انتخاب خود را مشاهده کنید.جهت ثبت نام و ثبت رزومه خود در سایت از طریق دکمه پایین صفحه در سایت عضو شوید:

نحوه سفارش پروژه در سایت کافه پروژه :

اگر پروژه ای دارید که میخواهید آن را برون سپاری کنید کافی است در سایت کافه پروژه ثبت نام کنید و پروژه خود را ثبت نمایید.پروژه شما هر چه که باشد حتما مجری برای آن وجود دارد.جهت ثبت نام و ثبت سفارش پروژه خود برروی دکمه زیر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل

[email protected]

شماره تماس

021-55414864

آدرس

تهران ، ستارخان ، خیابان صفایی ، کوچه نیلوفر ، پلاک 14

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید