مؤلفه‏ هاي پايه محيط رهياب

آموزش نگارش تحقیق

مؤلفه‏ های پایه محیط رهیاب

 شش مؤلفه پایه محیط پژوهش الکترونیکی رهیاب عبارتند از:

تبسم: (الگوی تحقیق مکاشفه‏ای بر پایه سپهر اطلاعاتی مبنا)، کمپ: (کتابخانه مدلهای دانش پژوهی موردی)، کام: (کتابخانه الکترونیکی مرجع پروژه)، کاوشگر: (مؤلفه داده کاو و یکپارچه‏ساز و مولد ابرمقدارهای معتبر)، تگر: (مؤلفه تحلیل‏گر رایانه ای مولد تحلیل های رایانه ای مدلها و مصاحبه‏ها) و رد یاب: (مؤلفه ردیاب اطلاعات تا اصل منابع مورد ارجاع)،

شمای مدل مؤلفه‏ای تفضیلی بر اساس مدل مفهومی این محیط در قالب شکل زیر ترسیم شده است:

تحقیق

تحقیق

معماری رهیاب

بر اساس طراحی مفهومی و طراحی تفصیلی مؤلفه های این محیط معماری لایه ای در شکل فوق ترسیم شده است:

خدمات محیط پژوهش الکترونیکی رهیاب

خدمات محیط پژوهش الکترونیکی شامل: خدمات کاربری، خدمات راهبردی و خدمات ارزش افزا است. خدمات کاربری شامل: خدمات جمع‏آوری و درج اطلاعات منابع، ضمن نگهداری ارجاعات لازم به منابع پایه آنهاست(‏رد‏یاب ). خدمات جمع‏آوری و درج، تجمیع،‌ بهنگامی و دستیابی به داده ها، اطلاعات و دانش‏های فرآیند شده نیز از طریق کتابخانه الکترونیکی مرجع  (کام) در اختیار کاربران است. خدمات راهبردی شامل خدمات پیکربندی‏پذیری و بهنگامی کام و تبسم و تولید و انتخاب مدل تحلیل علّی موضوعی در کتابخانه مدل‏های دانش پژوهی (کمپ) و برنامه‏های ورود اطلاعات و تحلیل‏گر رایانه‏ای آن است. خدمات ارزش‏افزا شامل: خدمت تکمیل و تجمیع داده‏ها، تحلیل خودکار داده‏ها و اطلاعات، تحلیل‏گر‏های رایانه‏ای مدل تحلیلی و مصاحبه‏های کارشناسی و خدمات داده‏کاوی و تولید مقاله الکترونیکی محصول پژوهش است.

معماری “کتابخانه مجازی” رهیاب (کام)

کام دارای یک معماری شش لایه و چهار گروه خدمتی پشتیبان جانبی است. لایه اول، برگه‏های منشا ورود داده‏ها به پایگاههای داده‏ای است که داده‏های آن جهت استفاده پژوهشگر در کام درج می شود. از این طریق امکان دیدن پرسشنامه‏های جمع آوری این اطلاعات به وجود می‏آید. لایه دوم، پرونده ها یا پایگاههای داده ای مبدا است که از این طریق داده موجود در اصل پرونده ها قابل دیدن است. لایه سوم، برگه‏های ورود داده به این پایگاه هاست که امکان تکمیل یا پالایش داده‏ها را می‏دهد. لایه چهارم، امکان ایجاد پایگاه اطلاعات تجمیعی ( در زمانی که بیش از یک پایگاه داده ای در مورد یک موجودیت وجود داشته باشد) را می دهد. اولویت تجمیع از طریق بازنویسی اقلام اطلاعاتی اولویت دار از کاربر اخذ می شود. لایه پنجم، لایه منظره‏های اطلاعات ترکیبی از مضامینی است که از ترکیب اطلاعات موجودیت‏ها حاصل می‏شود و لایه ششم و آخر گزارشات قابل اخذ است. چهار گروه خدمتی پشتیبان کام شامل امکان استفاده از تگر (تحلیل‏گر خود کار رایانه‏ای)، کاوشگر (خدمات داده کاوی)،‌ تحلیل‏گر مدل پژوهشی و تولید اطلاعات جبرانی و مکمل است.

از شما دوستان عزیز که این مطلب آموزشی را دنبال نموده اید تشکر می کنیم و شما را دعوت میکنیم که برای فراگیری تحقیق نوشتن مطالب ما را دنبال کنید.این مطالب برای افزایش دانش شما در سایت قرار داده شده و کمک زیادی در یادگیری شما در انجام پروژه تحقیق خواهد نمود.

 

فریلنسر هستم و مهارت انجام پروژه ای را دارم!

اگر شما فریلنسر هستید و توانایی انجام پروژه ای را در یک رشته یا حوزه ای خاص دارید برای فعالیت در سایت کافه پروژه و کسب درآمد می توانید در سایت ثبت نام کنید و پروژه هایی با مهارت انتخاب خود را مشاهده کنید.جهت ثبت نام و ثبت رزومه خود در سایت از طریق دکمه پایین صفحه در سایت عضو شوید:

نحوه سفارش پروژه در سایت کافه پروژه :

اگر پروژه ای دارید که میخواهید آن را برون سپاری کنید کافی است در سایت کافه پروژه ثبت نام کنید و پروژه خود را ثبت نمایید.پروژه شما هر چه که باشد حتما مجری برای آن وجود دارد.جهت ثبت نام و ثبت سفارش پروژه خود برروی دکمه زیر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل

[email protected]

شماره تماس

021-55414864

آدرس

تهران ، ستارخان ، خیابان صفایی ، کوچه نیلوفر ، پلاک 14

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید